title

قوانین و مقررات


بند ۱: شارژبوک در ایران مدیریت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.

بند ۲: عضویت هر کاربر در شارژبوک به منزلهٔ پذیرش کلیهٔ قوانین و مقررات شارژبوک است و تمامی کاربران باید قبل از عضویت، قوانین را مطالعه کنند و تنها در صورت موافقت و تعهد به پایبندی، در شارژبوک عضو شوند.

بند ۳: قوانین مندرج در این صفحه در طول زمان قابل تغییر است. مسئولیت مطالعه و آگاهی از این تغییرات بر عهدهٔ کاربران است. در صورت عدم توافق با این شرایط شما مجاز به استفاده از خدمات شارژبوک نخواهید بود.

بند ۴: افراد زیر سن قانونی (زیر ۱۸ سال) مجاز به عضویت در شارژبوک و استفاده از خدمات آن نیستند.

بند ۵: شارژبوک حق خود می‌داند جهت کنترل صحت هرگونه تراکنش مشکوک، از مدیر و یا اهالی مدارک شناسایی و هویتی لازم مانند کارت ملی، شناسنامه، تصویر عابربانک و... را مطالبه کند و در صورت عدم همکاری، مبلغ واریزی را تا تعیین تکلیف، بلوکه و یا دسترسی فرد خاطی را مسدود کند.

بند ۶: استفاده از سرویس شارژبوک تنها برای مدیریت شارژ ساختمان‌های مسکونی، اداری و تجاری طراحی شده‌است و استفاده‌های دیگر از آن ممنوع می‌باشد.

بند ۷: مدیر ملزم به ارائهٔ اطلاعات صحیح و دقیق است. و جهت تائید مشخصات هویتی، در شرایطی شاید ارائهٔ کد ملی، شمارهٔ شناسنامه، تاریخ تولد و تصویر مدارک شناسایی نظیر کارت ملی و شناسنامه لازم باشد.

بند ۸: شارژبوک هیچگاه از کاربران خود، اطلاعاتی را از طریق ایمیل و یا پیامک درخواست نخواهد کرد. و از ایمیل تنها به منظور اطلاع رسانی استفاده خواهد کرد.

بند ۹: به سبب جلوگیری از کلاه‌بردای، هر مدیر در شارژبوک امکان واردکردن شمارهٔ شبایی که متعلق به وی است را دارد. بدیهی است که شارژبوک از انتقال وجه کاربرانی که نام مالک اکانت شارژبوک با نام صاحب حساب بانکی مغایرت داشته باشد خودداری می‌کند.

بند ۱۰: هرگونه سوء استفاده از سرویس شارژبوک تخلف محسوب شده و با متخلف برخورد می‌شود و دسترسی او به شارژبوک مسدود خواهد شد. برای مثال، نوشتن شماره کارت بانکی در تابلوی اعلانات شارژبوک و اجبار اهالی ساختمان به پرداخت از طریق کارت به کارت نوعی سوء استفاده از سرویس شارژبوک است.

بند ۱۱: اگر چه سیاست امنیت اطلاعات شارژبوک بر مبنای جلوگیری از سوء استفاده و کلاه‌برداری تدوین شده‌است و فعالیت سایر کاربران بر این مبنا ارزیابی می‌شود، اما شارژبوک هیچ مسئولیتی در قبال کلاه‌برداری و یا سوء استفاده‌های انجام‌شده، توسط سامانه ندارد.

بند ۱۲: هر نوع ضرر و زیانی که به هر نحو از سوی مدیر به اهالی و یا از سوی اهالی به مدیر وارد شود می‌بایست مابین آنها برطرف شود و مسئولیتی متوجه شارژبوک نخواهد بود، همچنین چنانچه ضرر و زیانی از سوی هر یک از طرفین به شارژبوک وارد شود، زیان دهنده موظف به جبران خسارت می‌باشد.

بند ۱۳: شارژبوک به شدت با اسپم مخالفت می‌کند و درصورت مشاهده اسپم از سوی کاربران خود، حساب کاربر خاطی را مسدود می‌کند. مواردی که از این نظر برای شارژبوک تخلف شناخته می‌شوند عبارتند از ایجاد تراکنش‌های ناموفق از طرف یک یا چند IP متفاوت در بازه‌های زمانی کوتاه، استفادهٔ بیش از اندازه مدیر از سیستم اعلان نوتیفیکیشن داخلی جهت اطلاع رسانی‌های بی‌مورد.

بند ۱۴: خدمات پرداخت آنلاین شارژبوک که از طریق سامانه های مجازی انجام میدهد تابع فرایند و سیاست های کلی نظام بانکی می باشد.

بند ۱۵: به سبب تعامل با بانک‌ها، سایر تراکنش‌های ورودی و خروجی شارژبوک بر اساس قوانین داخلی بانک‌های جمهوری اسلامی و شبکه شتاب انجام می‌شود. یکی از قوانین مهم در این شبکه امکان بازگردانی وجه انتقالی از این شبکه تا پایان آن روز می‌باشد که تراکنش‌های شارژبوک نیز شامل این قانون می‌باشد. به سبب اطمینان بیشتر و براساس قانون ذکرشدهٔ فوق، شارژبوک این اجازه را خواهد داشت که حداکثر تا ۲۴ ساعت از انجام تراکنش، وجه را به حساب مبدا برگشت بزند. البته در این شرایط لازم است شارژبوک اطلاعات برگشتی را به صاحب حساب مقصد ارائه کند.

بند ۱۶: چنانچه مدیری تمایل به ادامه فعالیت در شارژبوک را نداشته باشد می‌تواند با ارسال تیکت حساب کاربری خود را متوقف کند، شارژبوک، حساب کاربری موردنظر را متوقف می‌کند ولی به منظور نگهداری جزئیات کاربران و تراکنش‌ها، اطلاعات را از پایگاه دادهٔ خود حذف نمی‌کند.

بند ۱۷: برخی از خدمات ارائه شده در شارژبوک نیازمند ثبت‌نام کاربری است. با ثبت‌نام کاربری، شما موافقت می‌کنید که اطلاعات دقیق و معتبری از خود ارائه دهید و درصورت هرگونه تغییر، این اطلاعات را به روزرسانی کنید. هر مدیر در شارژبوک مسئول هرگونه فعالیت تحت نام‌کاربری خود است.

بند ۱۸: از زمان پرداخت شارژ تا زمان واریز به حساب بانکی مدیر، ممکن است مدت زمانی بین ۱ ساعت تا ۳ روز کاری سپری شود. این زمان به سبب اطمینان از صحت تراکنش‌های ورودی به حساب مورد نظر و محدودیت‌های سیستم بانکداری ایران می‌باشد.

بند ۱۹: اگر هرگونه خسارت، جریمه، مجازات و یا مسئولیت‌های دیگر ناشی از نقض این توافقنامه متحمل کاربر شود بازپرداخت و جبران آن تماماً بر عهده خود کاربر بوده و شارژبوک هیچ گونه مسئولیتی را عهده‌دار نمی‌شود، علاوه بر این اگر این نقض موجب وارد شدن خسارت به خود شارژبوک شود، کاربر خاطی موظف به جبران خسارت وارده طبق برآوردهایی که در شارژبوک انجام می‌گیرد است.

بند ۲۰: شارژبوک کاربرانی را که خلاف قوانین فوق عمل کنند را توقیف می‌کند و در مورد حساب و موجودی آن کاربر براساس قوانین حقوقی کشور تصمیم نهایی را گرفته و به کاربر اطلاع می‌دهد.

همین الان دانلود کنید


فعال برای گوشی های آیفون و اندروید

دانلود برای iOS دانلود برای Android
title